Biali Sądów - MKP Szczecinek

3 punkty zostają w Sądowie.

więcej →

Dąb pokonany, kolej na Astrę!

Udany prezent na święta dla siebie jak i dla kibiców zrobili piłkarze MKP Szczecinek, pokonując u siebie Dąb Dębno 4:2. Czasu na rozpamiętywanie nie ma jednak zbyt wiele, bo już w środę czeka nas odrabianie zaległości i mecz z Astrą Ustronie Morskie.

Od początku spotkania z Dębem to gospodarze próbowali narzucić swoje tempo gry. Pierwsza okazja do zdobycia bramki pojawiła się już w 14 minucie, ale Maciej Góra strzelił prosto w ręce bramkarza. Dwie minuty później podobna sytuacja – tym razem to strzał Szymańskiego został wybroniony. W 19 minucie meczu pada pierwsza bramka, a strzelcem jest kapitan zespołu gospodarzy, Adam Jabłoński.  W następnych minutach MKP nie wykorzystuje dwóch kolejnych okazji - najpierw Bednarski trafia prosto w poprzeczkę, potem Szymański nie trafia do bramki. Mimo braku akcji ze strony rywali i zdecydowanej przewagi gospodarzy, to Dąb Dębno w ciągu sześciu minut wychodzi na prowadzenie. Pomimo straty dwóch bramek gospodarze dalej atakowali. Tuż przed przerwą Bednarski próbuje wyrównać wynik, lecz jego strzał główką kończy się niepowodzeniem.

Druga połowa zaczyna się od rzutu karnego dla MKP. Po celnym strzale Jabłońskiego  z „jedenastki” MKP remisuje. Chwilę później swoją szansę wykorzystuję Kusiak i wyprowadza swoją drużynę na prowadzenie. Kolejne minuty gry to zdecydowanie przewaga MKP. W 73 minucie kolejna niewykorzystana szansa. Po nieudanym strzale Sojki sytuację próbował wykorzystać Winnicki – niestety również mu się nie udaje.  Ostatnia bramka w tym meczu pada w 80 minucie, a zdobywcą jest Maciej Góra. W drugiej połowie meczu zarówno gospodarze jak i gości grali bardziej agresywnie, czego efektem było kilka żółtych kartek.

Warto wspomnieć, że przed pierwszym gwizdkiem zawodnicy oraz kibice uczcili minutą ciszy swojego kolegę oraz byłego zawodnika MKP - Kubę Wyszyńskiego, który zginął tragicznie w wypadku samochodowym.

19.04.2017 w środę MKP Szczecinek nadrabia zaległości i rozgrywa mecz 19. kolejki z Astrą Ustronie Morskie. Niewykluczone, że po raz kolejny szansę gry dostaną młodzi zawodnicy Akademii MKP Szczecinek, którzy coraz śmielej poczynają sobie na boiskach IV. ligi.

Początek spotkania o 17:00. Dla gospodarzy zdobycie kompletu punktów oznaczać będzie awans na szóste miejsce w tabeli i powiększenie dystansu nad Astrą do sześciu punktów. Jest więc jest o co walczyć!

MKP 4:2 Dąb (1:2) (19’ Jabłoński, 48’ Jabłoński (k), 55’ Kusiak, 80’ Góra)

Skład MKP: Wilczyński, Kusiak, Woźniak, Szymański (69’ Winnicki), Jurjewicz (65’ Kozanko), Góra, Bednarski (46’ Sojka), Gobis, Jabłoński (k), Malczyk, Jureczko