3 punkty zostają w Sądowie.

więcej →

Jesteśmy w półfinale!

Po raz drugi z rzędu piłkarze MKP awansowali do półfinału PP ZZPN! W środę po dogrywce pokonali Astrę Ustronie Morskie, dzięki czemu w kolejnej rundzie będą mieli sposobność konfrontacji z trzecioligową Vinetą Wolin.

Mecz z Astrą do 75 minuty przypominał ligowy pojedynek sprzed tygodnia – okazji było jak na lekarstwo, za to nie brakowało niedokładności i strat z obu stron. Obraz gry zmienił się po wprowadzeniu na boisko osiemnastolatków – Pawła Bednarskiego i Filipa Grabowskiego. Wymieniona dwójka w 82 minucie przeprowadziła bardzo ładną akcję zakończoną debiutanckim golem Bednarskiego. Po chwili zabrakło koncentracji i Grzegorz Szynkowski wykorzystał jedną z niewielu okazji Astry. Mimo kolejnych ataków MKP wynik do końca spotkania nie uległ zmianie, a sędzia zarządził dogrywkę.

W dodatkowym czasie przewaga gospodarzy nie podlegała już żadnej dyskusji. Podopieczni Zbigniewa Węglowskiego lepiej wytrzymali trudy spotkania i raz za razem nękali obronę gospodarzy. Prowadzenie odzyskał Adam Jabłoński wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na Marcinie Kaszczycu. W drugiej części błysnął Grabowski, który najpierw pokonał bramkarza ładnym, mierzonym strzałem z szesnastego metra, a po chwili wykończył indywidualną akcję Bednarskiego.

17. maja w Szczecinku powalczymy o drugi z rzędu finał rozgrywek. Przeprawa będzie ciężka, ale MKP przed rokiem udowodnił, że jest w stanie eliminować drużyny z wyższych lig. Początek meczu o 17:30.

MKP SZCZECINEK – ASTRA USTRONIE MORSKIE 1-1 pd. 4-1 (Paweł Bednarski 82’, Adam Jabłoński 105’ (k), Filip Grabowski 114’, 118’)

SKŁAD: Wilczyński – Gobis, Kusiak, Woźniak, Jurjewicz (74’ Grabowski), Winnicki (59’ Bednarski), Kozanko, Malczyk, Góra, Jabłoński, Kaszczyc