Biali Sądów - MKP Szczecinek

3 punkty zostają w Sądowie.

więcej →

Pewna wygrana przed Pucharem

MKP Szczecinek pewnie zwyciężył w Malechowie i wprawił się w dobry nastrój przed ćwierćfinałowym meczem Pucharu Polski ZZPN z Astrą Ustronie Morskie.

Przewaga podopiecznych Zbigniewa Węglowskiego od początku do końca nie podlegała dyskusji, ale na gola trzeba było czekać do końcówki pierwszej połowy. Wtedy to wprowadzony za kontuzjowanego Mateusza Jureczko jego imiennik – Mateusz Malczyk zerwał się prawą stroną i wyłożył piłkę Marcinowi Kaszczycowi, który otworzył wynik. Po chwili MKP ruszył z kontratakiem, a przed szansą ponownie stanął Kaszczyc. Jego uderzenie obronił bramkarz Arkadii, ale wobec dobitki Malczyka był bezradny.

Nic nie wskazywało, że gospodarze w jakikolwiek sposób będą w stanie zagrozić bramce Patryka Wilczyńskiego, a jednak zaraz po wznowieniu gry zdobyli gola. Trzeba jednak przyznać, że ich zasługa była w tym niewielka. Miłosz Sojka zgrał do Wilczyńskiego, ten nie wiedzieć czemu złapał piłkę i sędzia podyktował rzut wolny pośredni. Arkadia bez większych problemów wykorzystała swoją sytuację, ale przy okazji utrudniła sobie dalszą część gry. Wyciągając piłkę z siatki jeden z miejscowych uderzył Macieja Górę i obejrzał czerwoną kartkę. Kilkanaście minut później po ładnej akcji Kaszczyca wynik podwyższył wprowadzony z ławki Daniel Szymański i sprawa zwycięstwa była już załatwiona.

Pierwszy raz w tym sezonie mecz w pierwszym składzie zaczęło dwóch aktualnych juniorów – oprócz Sojki również Paweł Bednarski. Grając przez pełne 90 minut obaj udowodnili, że także w dorosłej piłce mogą stanowić wartość dodaną.

W środę MKP powalczy w Pucharze Polski z Astrą Ustronie Morskie o awans do półfinału, gdzie czeka już trzecioligowa Vineta Wolin. W przypadku zwycięstwa MKP zagrałby mecz u siebie i drugi rok z rzędu miałby szansę walki o finał wojewódzki. Drugą parę półfinałową tworzą Morzycko Moryń i Rasel Dygowo.

Początek meczu z Astrą Ustronie Morskie w najbliższą środę o 17:00.

ARKADIA MALECHOWO – MKP SZCZECINEK 1-3 (43’ Mateusz Malczyk, 44’ Marcin Kaszczyc, 68’ Daniel Szymański)

SKŁAD: Wilczyński – Kozanko (72’ Gobis), Kusiak, Woźniak, Jurjewicz, Jureczko (25’ Malczyk), Sojka, Góra (60’ Szymański), Jabłoński, Bednarski, Kaszczyc