Biali Sądów - MKP Szczecinek

3 punkty zostają w Sądowie.

więcej →

Pierwsza porażka w sezonie

MKP Szczecinek nie dał rady faworytowi rozgrywek - Bałtykowi Koszalin i przegrał na własnym boisku 0-1.

Od początku spotkania obie drużyny próbowały dominować na boisku. W 4 minucie okazję do strzału miał Maciej Góra, niestety piłka przeleciała tuż obok bramki.  Bałtyk nie pozostawał dłużny i od razu zaczął stwarzać okazje pod bramką przeciwników. Na efekty nie trzeba było długo czekać. 8 minuta okazała się decydująca dla całego spotkania – po rzucie rożnym zawodnicy z Koszalina wyszli na prowadzenie i tym samym narzucili swoje tempo gry. Im bliżej końca pierwszej połowy tym bardziej na boisku przeważali goście. Gospodarzom nie udało się odrobić strat.

Po przerwie można było zauważyć jeszcze bardziej agresywną grę zarówno ze strony MKP jak i Bałtyku – czego efektem w 50 minucie było groźnie wyglądające zderzenie Patryka Wilczyńskiego z zawodnikiem Koszalina. Mimo prób wyrównania wyniku, to zawodnicy Bałtyku Koszalin przeważali w drugiej części spotkania, a wszystkie próby odrobienia straty kończyły się niepowodzeniem dla piłkarzy ze Szczecinka. Od 86 minuty goście grali w 10 – jeden z zawodników doznał poważnej kontuzji i był zmuszony opuścić boisko. Nie wpłynęło to jednak na wynik spotkania i tak do Koszalina pojechały 3 punkty.

Po tym spotkaniu MKP Szczecinek spada z pozycji lidera i plasuje się obecnie na 5. miejscu.

Kolejny mecz MKP Szczecinek zagra już w środę (30.08.2017) o 17.30. Tym razem do Szczecinka przyjedzie Ina Goleniów (2. miejsce w tabeli). Natomiast w przyszłą sobotę (02.09.2017) czeka nas mecz na wyjeździe z Gryfem Polanów.

MKP 0:1 Bałtyk (0:1)

Skład MKP: Wilczyński, Kusiak, Woźniak, Kozanko, Hayashi, Sojka (72’ Malczyk), Jureczko, Jabłoński (68’ Schab), Kaszczyc, Palus (53’ Kizielewicz), Góra (76’ Bednarski)