Biali Sądów - MKP Szczecinek

3 punkty zostają w Sądowie.

więcej →

Powrót na zwycięską ścieżkę

Po minimalnej porażce z Bałtykiem Koszalin naszym piłkarzom udało się pokonać na własnym boisku Inę Goleniów, choć rywal w drugiej połowie postawił trudne warunki.

Przed przerwą na boisku rządzili gospodarze, co potwierdzili golem Marcina Kaszczyca, który wykorzystał bardzo dobre prostopadłe podanie Adama Jabłońskiego. Piłki wrzucane za rosłych obrońców Iny były zresztą najgroźniejszą bronią MKP w tej fazie meczu, choćby wówczas, gdy wspomniany Jabłoński nieczysto trafił w piłkę po podaniu Pawła Bednarskiego. Oprócz tego gospodarze wykonywali sporo stałych fragmentów gry, ale akurat w tej dziedzinie brakowało im precyzji. Mecz był jednak toczony w szybkim tempie i kibice nie mieli zbyt wielu powodów do narzekań.

W drugiej połowie oglądaliśmy zdecydowanie groźniejszy zespół gości, który bardzo długo zabiegał o wyrównanie. Niejednokrotnie „kotłowało” się pod bramką Patryka Wilczyńskiego, jednak ten zdołał zachować czyste konto. W końcówce wyżej przesunięty został Japończyk Kaito Hayashi, a sporo ożywienia wniósł wprowadzony z ławki Daniel Szymański. To on w doliczonym czasie wykorzystał zagranie Kaszczyca i postawił pieczęć pod zwycięstwem MKP.

Podopieczni Zbigniewa Węglowskiego odnieśli trzecią wygraną w sezonie i plasują się w ścisłej czołówce ligi. W sobotę o 17:00 zagrają na wyjeździe z Gryfem Polanów.

MKP SZCZECINEK - INA GOLENIÓW 2-0 (Marcin Kaszczyc 25’, Daniel Szymański 90’)

SKŁAD: Wilczyński – Kozanko, Kusiak, Woźniak, Hayashi, Jureczko (64’ Schab), Malczyk, Bednarski (55’ Palus), Jabłoński (55’ Góra), Kizielewicz (80’ Szymański), Kaszczyc