Ostatni mecz

Sprawdź wynik
ostatniego meczu MKP Szczecinek

2018-06-16
Szczecinek
MKP Szczecinek
3:1
Kluczevia Stargard

Następny mecz

Gdzie rozegrany będzie
następny mecz MKP Szczecinek

2018-08-18
MKP Szczecinek
VS
MKP Szczecinek

AKTUALNOŚCI
WYDARZENIA

15 - 06
2018

Walne Nadzwyczajne Zgromadzenie Członków MKP

Informujemy, że w dniu 21.06.2018r. o godzinie 16:45 (I termin) / 17:00 (II termin) na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji (ul. Piłsudskiego 3) odbędzie się Walne Nadzwyczajne Zgromadzenie Członków MKP Szczecinek.

więcej →

07 - 06
2018

Nabór do klasy sportowej

Zespół Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Szczecinku prowadzi nabór do klasy sportowej o profilu piłki nożnej dla uczniów urodzonych w roku 2002. To doskonała okazja do rozpoczęcia poważnej piłkarskiej przygody!

więcej →

15 - 05
2018

Zmarł Henryk Górka

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że 14. maja w wieku 84 lat zmarł Henryk Górka.

więcej →

Problemy kadrowe przed pucharową przygodą

Łukasz Jurjewicz, Bartłomiej Woźniak, Piotr Kusiak i Mateusz Malczyk – to długa lista nieobecnych piłkarzy MKP, którzy nie mogą wystąpić w meczu Rundy Wstępnej Pucharu Polski. Kadra została znacznie zawężona przez zapisy regulaminu i kontuzje.

Kłopoty MKP zaczęły się w momencie największego sukcesu, a więc w trakcie zwycięskiego meczu z Raselem Dygowo w finale Pucharu Polski ZZPN. Wówczas to napomniani żółtymi kartkami zostali Jurjewicz i Woźniak, a że były to ich drugie kartki w edycji regionalnej, to czeka ich przymusowa pauza. – Szkoda, że przepisy są takie, a nie inne. Jesteśmy klubem amatorskim, który w środku lata ma problem ze zgromadzeniem wszystkich zawodników na treningu. Niektórzy z różnych powodów wyjechali ze Szczecinka na dłużej i nie mogli podjąć zajęć z zespołem. Pozostali – którzy mogliby zagrać – cierpią z powodu regulaminu. Zamiast święta, jest problem – mówi prezes klubu, Piotr Tarasiewicz.

Dodatkowo dwóch wiodących graczy doznało kontuzji, które wykluczają ich z gry na kilka lub nawet kilkanaście tygodni. Kusiak w ostatnim meczu ligowym poprzedniego sezonu naderwał mięsień dwugłowy, a Malczyk podczas środowego treningu uszkodził więzadła w stawie skokowym.

Nieco optymizmu przyniosło jednak piątkowe popołudnie, bo rzutem na taśmę udało się zgłosić trzech nowych zawodników. Szeregi MKP zasilili trenujący z zespołem od początku przygotowań 21-letni Japończyk Kaito Hayashi z Coracao Chiba Football Club, 19-letni pomocnik Cezary Palus pozyskany z Bałtyku Koszalin, a grający wcześniej w Akademii Piłkarskiej Szczecinek oraz 19-letni obrońca Mateusz Winnicki z Akademii MKP Szczecinek, który skończył wiek juniora i jako jedyny (oprócz Patryka Fiedorowicza notującego seniorskie występy już w ubiegłym sezonie) zdecydował się na reprezentowanie w Pucharze Polski barw MKP. Taką możliwość otrzymali absolutnie wszyscy zawodnicy Akademii MKP z poprzedniego sezonu (urodzeni w 1998 roku), ale nie zechcieli z niej skorzystać.

Potwierdzeni do gry w Pucharze Polski zostali następujący zawodnicy:

BRAMKARZE: Patryk Wilczyński, Mateusz Sochalski

OBROŃCY: Mateusz Gobis, Maciej Góra, Kaito Hayashi, Grzegorz Kozanko, Zbigniew Węglowski, Mateusz Winnicki

POMOCNICY: Patryk Fiedorowicz, Adam Jabłoński, Mateusz Jureczko, Cezary Palus, Kamil Schab, Miłosz Sojka, Adrian Superson

NAPASTNICY: Filip Grabowski, Marcin Kaszczyc, Daniel Szymański

Mecz MKP Szczecinek - Błękitni Stargard rozpocznie się w sobotę o 16:00 na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Czesława Lisa w Szczecinku. Sędzią głównym będzie Łukasz Karski ze Słupska. Bilety w cenie 10 złotych można kupować w pubie "Arkadia" oraz godzinę przed meczem w kasie biletowej.

Kaito Hayashi

Cezary Palus

Mateusz Winnicki

Od lewej: Mateusz Winnicki, Cezary Palus, Kaito Hayashi

sponsorzy / partnerzy

projekt / wykonanie strony www.graffik.com.pl
UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.