Ostatni mecz

Sprawdź wynik
ostatniego meczu MKP Szczecinek

2018-09-15
Szczecinek
MKP Szczecinek
2:4
Rega Trzebiatów

Następny mecz

Gdzie rozegrany będzie
następny mecz MKP Szczecinek

2018-09-22
Węgorzyno
Sparta Węgorzyno
VS
MKP Szczecinek

AKTUALNOŚCI
WYDARZENIA

10 - 08
2018

Kadra ustalona – zaczynamy sezon!

Po dość burzliwym okresie przygotowawczym i wielu zmianach w kadrze ustalono skład drużyny, która ponownie powalczy o jak najlepsze wyniki w IV. lidze zachodniopomorskiej.

więcej →

02 - 08
2018

MKP wysoko w klasyfikacji Pro Junior System

Od dwóch sezonów Polski Związek Piłki Nożnej wdraża i udoskonala program Pro Junior System, przynoszący klubom profity finansowe za promowanie wychowanków i młodzieżowców. W ubiegłym sezonie bliźniaczy program w IV. lidze wprowadził też Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej.

więcej →

01 - 08
2018

Zwycięstwo w pierwszym sparingu

MKP Szczecinek wygrał 5-0 z juniorami starszymi Chemika Bydgoszcz, którzy przebywają na obozie w Szczecinku. Był to pierwszy sparing przed rozpoczęciem rundy jesiennej.

więcej →

Problemy kadrowe przed pucharową przygodą

Łukasz Jurjewicz, Bartłomiej Woźniak, Piotr Kusiak i Mateusz Malczyk – to długa lista nieobecnych piłkarzy MKP, którzy nie mogą wystąpić w meczu Rundy Wstępnej Pucharu Polski. Kadra została znacznie zawężona przez zapisy regulaminu i kontuzje.

Kłopoty MKP zaczęły się w momencie największego sukcesu, a więc w trakcie zwycięskiego meczu z Raselem Dygowo w finale Pucharu Polski ZZPN. Wówczas to napomniani żółtymi kartkami zostali Jurjewicz i Woźniak, a że były to ich drugie kartki w edycji regionalnej, to czeka ich przymusowa pauza. – Szkoda, że przepisy są takie, a nie inne. Jesteśmy klubem amatorskim, który w środku lata ma problem ze zgromadzeniem wszystkich zawodników na treningu. Niektórzy z różnych powodów wyjechali ze Szczecinka na dłużej i nie mogli podjąć zajęć z zespołem. Pozostali – którzy mogliby zagrać – cierpią z powodu regulaminu. Zamiast święta, jest problem – mówi prezes klubu, Piotr Tarasiewicz.

Dodatkowo dwóch wiodących graczy doznało kontuzji, które wykluczają ich z gry na kilka lub nawet kilkanaście tygodni. Kusiak w ostatnim meczu ligowym poprzedniego sezonu naderwał mięsień dwugłowy, a Malczyk podczas środowego treningu uszkodził więzadła w stawie skokowym.

Nieco optymizmu przyniosło jednak piątkowe popołudnie, bo rzutem na taśmę udało się zgłosić trzech nowych zawodników. Szeregi MKP zasilili trenujący z zespołem od początku przygotowań 21-letni Japończyk Kaito Hayashi z Coracao Chiba Football Club, 19-letni pomocnik Cezary Palus pozyskany z Bałtyku Koszalin, a grający wcześniej w Akademii Piłkarskiej Szczecinek oraz 19-letni obrońca Mateusz Winnicki z Akademii MKP Szczecinek, który skończył wiek juniora i jako jedyny (oprócz Patryka Fiedorowicza notującego seniorskie występy już w ubiegłym sezonie) zdecydował się na reprezentowanie w Pucharze Polski barw MKP. Taką możliwość otrzymali absolutnie wszyscy zawodnicy Akademii MKP z poprzedniego sezonu (urodzeni w 1998 roku), ale nie zechcieli z niej skorzystać.

Potwierdzeni do gry w Pucharze Polski zostali następujący zawodnicy:

BRAMKARZE: Patryk Wilczyński, Mateusz Sochalski

OBROŃCY: Mateusz Gobis, Maciej Góra, Kaito Hayashi, Grzegorz Kozanko, Zbigniew Węglowski, Mateusz Winnicki

POMOCNICY: Patryk Fiedorowicz, Adam Jabłoński, Mateusz Jureczko, Cezary Palus, Kamil Schab, Miłosz Sojka, Adrian Superson

NAPASTNICY: Filip Grabowski, Marcin Kaszczyc, Daniel Szymański

Mecz MKP Szczecinek - Błękitni Stargard rozpocznie się w sobotę o 16:00 na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Czesława Lisa w Szczecinku. Sędzią głównym będzie Łukasz Karski ze Słupska. Bilety w cenie 10 złotych można kupować w pubie "Arkadia" oraz godzinę przed meczem w kasie biletowej.

Kaito Hayashi

Cezary Palus

Mateusz Winnicki

Od lewej: Mateusz Winnicki, Cezary Palus, Kaito Hayashi

sponsorzy / partnerzy

projekt / wykonanie strony www.graffik.com.pl
UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.