Ostatni mecz

Sprawdź wynik
ostatniego meczu MKP Szczecinek

2017-11-18
Szczecinek
MKP Szczecinek
1:0
Rasel Dygowo

Następny mecz

Gdzie rozegrany będzie
następny mecz MKP Szczecinek

2018-03-17
Szczecinek
MKP Szczecinek
VS
Iskra Białogard

AKTUALNOŚCI
WYDARZENIA

09 - 03
2018

Kadra drużyny na rundę wiosenną

Po zakończeniu przygotowań zimowych wykrystalizowała się kadra zawodników, którzy zostali zgłoszeni do rozgrywek IV. ligi. Oprócz nowych juniorów do drużyny dołączyli Krzysztof Hrymowicz, Karol Sadzik, Mariusz Bedliński i Kamil Juśkiewicz.

więcej →

01 - 03
2018

Terminarz wiosennych meczów u siebie

Znamy terminarz meczów u siebie w rundzie wiosennej bieżącego sezonu. Pierwszy mecz w Szczecinku zagramy 17 marca z Iskrą Białogard.

więcej →

24 - 01
2018

Trwają przygotowania do rundy wiosennej

Po półtoramiesięcznej przerwie zimowej MKP Szczecinek wznowił treningi, rozpoczynając tym samym przygotowania do rundy wiosennej.

więcej →

Problemy kadrowe przed pucharową przygodą

Łukasz Jurjewicz, Bartłomiej Woźniak, Piotr Kusiak i Mateusz Malczyk – to długa lista nieobecnych piłkarzy MKP, którzy nie mogą wystąpić w meczu Rundy Wstępnej Pucharu Polski. Kadra została znacznie zawężona przez zapisy regulaminu i kontuzje.

Kłopoty MKP zaczęły się w momencie największego sukcesu, a więc w trakcie zwycięskiego meczu z Raselem Dygowo w finale Pucharu Polski ZZPN. Wówczas to napomniani żółtymi kartkami zostali Jurjewicz i Woźniak, a że były to ich drugie kartki w edycji regionalnej, to czeka ich przymusowa pauza. – Szkoda, że przepisy są takie, a nie inne. Jesteśmy klubem amatorskim, który w środku lata ma problem ze zgromadzeniem wszystkich zawodników na treningu. Niektórzy z różnych powodów wyjechali ze Szczecinka na dłużej i nie mogli podjąć zajęć z zespołem. Pozostali – którzy mogliby zagrać – cierpią z powodu regulaminu. Zamiast święta, jest problem – mówi prezes klubu, Piotr Tarasiewicz.

Dodatkowo dwóch wiodących graczy doznało kontuzji, które wykluczają ich z gry na kilka lub nawet kilkanaście tygodni. Kusiak w ostatnim meczu ligowym poprzedniego sezonu naderwał mięsień dwugłowy, a Malczyk podczas środowego treningu uszkodził więzadła w stawie skokowym.

Nieco optymizmu przyniosło jednak piątkowe popołudnie, bo rzutem na taśmę udało się zgłosić trzech nowych zawodników. Szeregi MKP zasilili trenujący z zespołem od początku przygotowań 21-letni Japończyk Kaito Hayashi z Coracao Chiba Football Club, 19-letni pomocnik Cezary Palus pozyskany z Bałtyku Koszalin, a grający wcześniej w Akademii Piłkarskiej Szczecinek oraz 19-letni obrońca Mateusz Winnicki z Akademii MKP Szczecinek, który skończył wiek juniora i jako jedyny (oprócz Patryka Fiedorowicza notującego seniorskie występy już w ubiegłym sezonie) zdecydował się na reprezentowanie w Pucharze Polski barw MKP. Taką możliwość otrzymali absolutnie wszyscy zawodnicy Akademii MKP z poprzedniego sezonu (urodzeni w 1998 roku), ale nie zechcieli z niej skorzystać.

Potwierdzeni do gry w Pucharze Polski zostali następujący zawodnicy:

BRAMKARZE: Patryk Wilczyński, Mateusz Sochalski

OBROŃCY: Mateusz Gobis, Maciej Góra, Kaito Hayashi, Grzegorz Kozanko, Zbigniew Węglowski, Mateusz Winnicki

POMOCNICY: Patryk Fiedorowicz, Adam Jabłoński, Mateusz Jureczko, Cezary Palus, Kamil Schab, Miłosz Sojka, Adrian Superson

NAPASTNICY: Filip Grabowski, Marcin Kaszczyc, Daniel Szymański

Mecz MKP Szczecinek - Błękitni Stargard rozpocznie się w sobotę o 16:00 na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Czesława Lisa w Szczecinku. Sędzią głównym będzie Łukasz Karski ze Słupska. Bilety w cenie 10 złotych można kupować w pubie "Arkadia" oraz godzinę przed meczem w kasie biletowej.

Kaito Hayashi

Cezary Palus

Mateusz Winnicki

Od lewej: Mateusz Winnicki, Cezary Palus, Kaito Hayashi

sponsorzy / partnerzy

projekt / wykonanie strony www.graffik.com.pl
UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.