Ostatni mecz

VS
MKP Szczecinek

Stanowisko klubu w sprawie meczu Kluczevia - MKP

Przedstawiamy stanowisko naszego klubu dotyczące przerwanego i odwołanego meczu 17. kolejki IV. ligi, pomiędzy Kluczevią Stargard, a MKP Szczecinek.

więcej →

Udane pożegnanie z własną publicznością

Ostatnie spotkanie przed własną publicznością w rundzie jesiennej zakończyło się sukcesem MKP Szczecinek. Piłkarze ze Szczecinka zapewnili sobie tym samym wysokie, trzecie miejsce w tabeli. Po raz kolejny na listę strzelców wpisał się junior, tym razem był to Aleksy Kizielewicz.

Juniorzy zapewniają zwycięstwo

Bez bramkostrzelnych Marcina Kaszczyca i Daniela Szymańskiego udał się do Węgorzyna Miejski Klub Piłkarski Szczecinek, a mimo to zaaplikował miejscowej Sparcie trzy bramki. Ciężar gry ofensywnej wzięli na siebie juniorzy – Paweł Bednarski i Kamil Schab, którzy wpisywali się na listę strzelców.

O klubie

Sekcja piłki nożnej jest najstarszą sekcją w Szczecinku. Zanim powstał LKS „Darzbór’, w 1945 roku odbyły się w mieście pierwsze rozgrywki młodzieży szkolnej i pozaszkolnej w Szkolnym Klubie Sportowym „Młodzi”. Od roku 1946 sekcja LKS „Darzbór” posiadała już trzy drużyny. Dwie seniorskie i jedną juniorską. W 1948 r. na Olimpiadzie Związków Zawodowych w Warszawie po ćwierćfinałowej wygranej z „Włókniarzem” Łódź uległa ostatecznie w półfinale „Ruchowi” Chorzów 3:2. Rozgrywki oraz treningi prowadzone były na stadionie miejskim. Czołowi zawodnicy sekcji: Alfred Spychaj, Paweł Jarmontowicz, Walery Wróbel, Marian Połeć, Karol Dudek, Czesław Kozłowski, Leon Żukowski, Edward Łukaszewicz, Lech Pudłowski, Zbigniew Stec. Pierwszym trenerem był wielokrotny reprezentant Polski, bramkarz poznańskiej „Warty”, Marian Jankowiak. W latach 1949-50 drużyna seniorów zdobyła wicemistrzostwo klasy A okręgu Szczecin, a w roku 1951 powtórzyła wynik w klasie A okręgu koszalińskiego. W 1953 r. wygrywając w klasie A drużyna awansowała do ligi międzywojewódzkiej.

Drużyna juniorska „Unii” Darzbór uważana była za najlepszą na terenie województwa szczecińskiego kwalifikując się w 1953 r. do rozgrywek finałowych o Mistrzostwo Polski w Świdnicy zajmując 4. miejsce.

Równolegle do LKS „Darzbór” w 1945 r. sekcja piłki nożnej powstała również w KKS „Kolejarz”. Piłkarze również występowali w rozgrywkach mistrzowskich klasy A okręgu szczecińskiego, natomiast po 1951 r, - woj. koszalińskiego. W 1952 r. sekcja wygrała rozgrywki Pucharu Powiatu, natomiast w 1956 r. nastąpiło połączenie obu klubów: LKS „Darzbór” i KKS „Kolejarz”.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Powstanie Miejskiego Klubu Piłkarskiego Szczecinek datuje się na czerwiec 2015 roku. Stowarzyszenie zawiązało się z inicjatywy miasta, które od kilku lat zabiegało o połączenie się dwóch istniejących już klubów. Wypracowanie wspólnego porozumienia zajęło kilkanaście miesięcy, ale w końcu zakończyło się powodzeniem. Nowopowstały klub pierwszy mecz towarzyski rozegrał 14. lipca 2015 roku na Stadionie Miejskim w Szczecinku z drugoligowymi Błękitnymi Stargard.

MKP występuje obecnie w IV. lidze zachodniopomorskiej (wystartował w niej na licencji Darzboru) i od początku znajduje się w ścisłej czołówce tabeli. W 2016 roku - po wyeliminowaniu trzech trzecioligowców (Gwardii Koszalin, Drawy Drawsko Pomorskie, Pogoni II Szczecin) - znalazł się w finale Pucharu Polski ZZPN, co uznać można było za największy sukces w krótkiej historii klubu. Rok później MKP przebił to osiągnięcie i po finałowej wygranej z Raselem Dygowo zdobył Puchar Polski ZZPN!

Zarząd stanowią: prezes Piotr Tarasiewicz, wiceprezesi Adam Michałowski i Mariusz Paczek oraz Katarzyna Tołkaczew.

Grającym trenerem jest Zbigniew Węglowski, jego asystentem Mariusz Jureczko, a kierownikiem drużyny Marcin Korabiusz.

sponsorzy / partnerzy

projekt / wykonanie strony www.graffik.com.pl